Emek Öykü Kaya Kimdir?

İlda Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık

Emek Öykü KAYA 1995 senesinde Tokat’a doğdu. İlköğretimini Amasya ve İzmir’ de tamamladı. Ortaokul ve lise eğitimlerini İzmir’de tamamladı. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde burslu şeklinde Psikoloji bölümünü okudu. Pedagojik formasyon eğitimini aynı üniversite bünyesinde aldı. MEB onaylı Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladı.

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri eğitimi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri,Bender – Gestalt Görsel Motor Algılama Testi,Dikkat Testi, Goodenough – Harris Bir İnsan Çiz Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Peabody Resim – Kelime Testi, Cattell Testi, Porteus Labirentleri Testi, Frankfurter Dikkat Testi ,Bourdon Dikkat Testi, KENT EGY, Çocuk Değerlendirme Testleri ve Aile Değerlendirme Testi gibi bir çok test eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi boyunca başta Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi olmak üzere, Anaokulu, Çocuk izlem Merkezi, Rehabilitasyon Merkezi. Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi Psikoloji Servisinde staj ve iş tecrübeleri oldu.

Daha sonra çalışmalarına, özel bir etüt merkezinde, sınav sürecinde ki ergenler ile kaygı, dikkat performans geliştirme, aile tutumları, ergenlik dönemi problemleri, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu alanlarında devam etmiştir. 2018 senesinde özel bir kurumda sorumlu Psikolog olarak görev aldı.

Merhaba, Ben Psk. Emek Öykü Kaya

İlda Psikoloji Kurucu Psikoloğuyum

İlda Psikoloji olarak misyonumuz; profesyonel danışmanlık hizmetlerimize ek olarak, psikoloji ve psikolojik rehberlik ve danışmanlık öğrencilerine veya mezunlarına gerekli eğitim ve seminerleri sağlamak olmuştur.

Bunun yanında sivil toplum örgütleriyle (STK) iş birliği içinde yardıma muhtaç kadın, çocuk ve LGBTİ+ üyelerine ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmak da en önemli misyonlarımız arasındadır.

EKİBİMİZ

İlda Psikoloji olarak alanında uzman kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz.

Psk. Büşra Eryiğit

İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji lisans programını 100% burslu ve yüksek şeref öğrencisi olarak tamamladı. Zübeyde Hanım Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde staj yaptı. Aynı kurumda gönüllü olarak çalıştı.
Çözüm Odaklı Terapi, Duygu Odaklı Çift Terapisi, Oyun Terapisi, Travma Temelli Çocuk ve Ergen Terapisi, Aile Danışmanlığı gibi çok çeşitli alanlarda eğitimler aldı. EMDR I. düzey eğitimini tamamladı. Özel danışmanlık merkezlerinde danışan gördü.
Affetmek, Bağımlı İlişkiler, Öfke ve Düşmanlık Duyguları, Aidiyet Yoksunluğu, Değersizlik Duygusu gibi konularda seminerler verdi.
Şu an İlda Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde çalışmalarını sürdürmektedir. Danışanlarına diğer teknikler ile birlikte EMDR travma terapisi uygulamaktadır.

Psk. Dnş. Berfin Adli

Berfin ADLİ 1998 senesinde İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini İzmir’de tamamladı. Konak Cumhuriyet Nevvar Salih İşgören Kız Meslek Lisesi Özel Eğitim Bölümünden mezun oldu. Daha sonra Bursa Uludağ Üniversitesinde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü okudu. Aynı zamanda yandal yaparak Özel Eğitim Öğretmenliğinden de mezun oldu. Lisans eğitimini tamamlarken Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Bender – Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Dikkat Testi, Goodenough – Harris Bir İnsan Çiz Testi gibi birçok test eğitimini aldı. Lisans eğitimine devam ederken Nedim Öztan İlköğretim Okulunda stajyer psikolojik danışman olarak görev aldı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı birçok kurumda hem Psikolojik Danışmanlık hem de Özel Eğitim alanında stajlarını tamamladı. Şu anda ‘Çocuklarda Dil Gelişimi’ ve ‘Masal Terapisi’ gibi online eğitim ve seminerler ile mesleki gelişimine devam etmektedir.

Psikolojik sorunlar, herkesin bir çok kez başına gelebilen doğal süreçlerdir. Bu süreçleri en az zararla atlatmak, hem siz hem de sevdikleriniz için çok önem taşır. Bu süreçte, istemeden çevrenizdekileri üzebilir, önemli konularda yanlış kararlar verebilirsiniz. Hemen bize ulaşın.

Danışanlarımız hakkımızda neler diyor?

Değerli görüşleriniz ile kendimizi daha da geliştiriyoruz. Hakkımızda yorum yapan onlarca danışanlarımızın yorumlarını buradan görebilirsiniz.

9 yaşındaki oğlum okula gitmek istemiyordu. Öykü Hocam'a ön görüşme için tek geldim ve hocamın söylediklerini oğlumda uyguladım, olumlu değişimleri gördüm.

Burcu Aydoğan

Kızıma olan özel ilgisi, onunla ilgili yorumlarını da birebir bana aktarması ve ona nasıl davranmam gerektiğiyle ilgili yönlendirmeleri de çok hoşuma gidiyor.

Ahmet Yılmaz

Geri dönüşleri, öğrenciyi değerlendirmesi ve iletişim tarzı bizi çok memnun etti. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğiniz ve güvenebileceğimiz birisi.

Hande Doğaner